Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Rzeczy, które warto wiedzieć o szybkach termofloat
Nowoczesne okna powstają dzięki zaawansowanym rozwiązaniom technologicznym zarówno jeżeli chodzi o technikę formowania oraz łączenia poszczególnych komponentów, jak i zastosowane do ich wytwarzania materiały. Wśród części składowych do najistotniejszych należą pakiety szybowe oraz używane w nich tafle szkła. Dla uzyskania optymalnych parametrów użytkowych coraz częściej stosowane są specjalne tafle termofloat.
Co trzeba wiedzieć o wytwarzaniu okien?
Jedną z kluczowych kwestii branych pod uwagę przy wyborze materiałów używanych przy wznoszeniu i remontach budynków mieszkalnych i użytkowych jest ich izolacyjność cieplna. Wynika to z chęci ograniczenia ilości energii, która będzie potrzebna do ogrzania budynku, ponieważ ceny opału lub prądu pozwalającego na działanie nowoczesnych pomp ciepła są dość wysokie. Dotyczy to również montowanej stolarki otworowej, a więc drzwi zewnętrznych, drzwi garażowych oraz okien PCV. W Żukowie ich sprzedażą i montażem zajmuje się firma Styl, pomagając także w wyborze konkretnych rozwiązań. Świadomi tego producenci stolarki budowlanej stosują więc rozwiązania pozwalające na uzyskanie możliwie wysokiej termoizolacyjności. Ponieważ zależy ona nie tylko od parametrów profili użytych w ramach i ościeżnicach oraz wybranych uszczelnień, ale też od charakterystyki pakietu szybowego, coraz większą uwagę zwraca się na wybór wykorzystanego w nich szkła. Zwykle szyby zespolone powstają ze szkła produkowanego w technologii float, czyli w wyniku wylewania roztopionej masy szklanej na płynny metal znajdujący się w wannie flotacyjnej. Dzięki temu, że masa rozpływa się po powierzchni grawitacyjnie, tworzona płyta ma idealnie równoległe płaszczyzny i wysoką przezierność. Pozwala to również na nanoszenie cienkich powłok uszlachetniających.
Przeczytaj również: Dlaczego warto zamówić okna pcv od razu z montażem?
Czym jest powłoka termofloat?
Szyby termofloat to szkło, na którym zastosowano powłokę uszlachetniającą. Redukuje ona przepuszczalność promieniowania w paśmie podczerwieni, co oznacza istotne zmniejszenie ucieczki ciepła. Warstwa ochronna znajduje się po stronie zewnętrznej oraz wewnętrznej szyby i powstaje przez napylanie cienkich warstw specjalnie dobranych związków lub nakładanie ich metodą pirolityczną. Mogą to być metale lub tlenki metali np. srebro, tlenek cynku lub bizmutu (powłoka wewnętrzna) albo nawęglone tlenki krzemu bądź tlenki cyny z fluorem. Styl Okna, Bramy, Drzwi oferuje stolarkę okienną ze szkła niskoemisyjnego termofloat.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana