Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jaką szerokość powinna mieć brama wjazdowa?
Idealna szerokość bramy wjazdowej zależy od wielkości podjazdu, rodzaju montowanego obramowania, obecności dodatkowych funkcji oraz liczby, typu pojazdów, które będą przez nią przejeżdżać. Owa wartość jest zatem ustalana indywidualnie, w zależności od potrzeb i wymagań. Brama wjazdowa o odpowiednio dobranej szerokości to gwarancja wygody, bezpieczeństwa.
Czynniki, od których zależy szerokość bramy wjazdowej
Istnieje kilka parametrów, które należy wziąć koniecznie pod uwagę, wybierając optymalną szerokość bramy wjazdowej. Najważniejsze z nich to: wielkość podjazdu, rodzaj bramy, wszelkie dodatkowe funkcje. Jeśli podjazd na Twojej posesji jest dość duży, możesz zdecydować się na szerszą bramę wjazdową – to daje pewność, że pojazdy mogą łatwo przejechać na teren podwórkach bez konieczności przeciskania się.
Przeczytaj również: Bramy dwuskrzydłowe - ponadczasowa klasyka
Istnieją różne typy bram wjazdowych. Najczęściej mamy do czynienia z bramami przesuwnymi, segmentowymi, rozwiernymi, roletowymi, uchylnymi, skrzydłowymi.
Najczęściej wykorzystywane dodatkowe funkcje to automatyczne otwieranie lub silne oświetlenie. Obecność udogodnień wymaga jednak wyboru szerszej bramy (sprzęt musi się gdzieś pomieścić).
Firma P.W. Ideal S.C. z okolic Wrocławia specjalizuje się w produkcji rolet antywłamaniowych i bram przesuwnych.
Optymalna szerokość dla różnych bram wjazdowych
Idealna szerokość dla różnych typów bram różni się w zależności od ich rodzaju i wszelkich dodatkowych funkcji w nich zawartych. Aby można je prawidłowo otwierać i zamykać, bramy skrzydłowe wymagają więcej miejsca niż przesuwne. Mówiąc o bramach skrzydłowych, sytuacja prezentuje się następująco: modele z ręcznym otwieraniem potrzebują zazwyczaj minimalnej szerokości 2 m, natomiast egzemplarze z automatycznym otwieraniem - co najmniej 2,5 m. Ręcznie otwierane bramy przesuwane wymagają minimalnej szerokości 1 m, podczas gdy te z automatycznymi otwieraczami wymagają co najmniej 1,5 m. Należy pamiętać, że wszystkie pomiary są oparte na standardowych rozmiarach i mogą się różnić w zależności od konkretnych wymagań.
Jeżeli przez daną bramę wjazdową będą przejeżdżać samochody dostawcze lub ciężarowe, eksperci zalecają minimalną szerokość 4 m. Gdy wiadomo, że będą z niej korzystać dwa auta (jednocześnie), wskazana jest minimalna szerokość 5 m.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana