Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Jak wybrać odpowiedni rodzaj redukcji do rur?
Projektowanie i wykonywanie rurociągów wymaga nie tylko korzystania z odcinków rur o odpowiedniej długości, ale również wykorzystania różnych typów armatury oraz kształtek pomagających w zmianie trasy i omijaniu wszelkiego rodzaju przeszkód, a ponadto podłączaniu instalacji do jej poszczególnych komponentów. Jednym z akcesoriów, bez których trudno wyobrazić sobie bardziej złożoną strukturę będą redukcje do rur.
Czym są redukcje do rur?
Praca instalacji przesyłowych służących do transportu mediów płynnych lub gazowych, a także przemieszczania materiałów sypkich wymaga właściwego zaprojektowania niezbędnego rurociągu oraz dopasowania jego parametrów zarówno do specyfiki substancji, jakie ma obsługiwać, jak i wymaganej w konkretnym przypadku charakterystyki przepływu. W grę wchodzić więc będzie zarówno właściwe określenie średnicy, jak i odpowiednie zaplanowanie rozmieszczenia trasy, by nie powodowało to zbędnych zakłóceń czy nie pociągało podwyższonego zużycia energii. Ze względu na możliwe zmiany prędkości przesyłu lub ciśnienia w rurociągach, a niekiedy z uwagi na przeszkody, których nie sposób ominąć, często łączy się ze sobą odcinki o różnej średnicy. Nie byłoby to możliwe, gdyby nie odpowiednie redukcje do rur, które mogą nie tylko zwężać światło rurociągu, ale także powodować zmianę położenia jego osi w przypadku redukcji ekscentrycznych.
Z czego i jak wykonuje się redukcję?
Redukcje podobnie jak rury powstają ze wstęg lub arkuszy blachy o różnej grubości i mogą mieć rozmaite średnice w zależności od potrzeb. Do ich wykonania stosuje się zarówno blachy ocynkowane, gdy chodzi o niezbyt wymagające gazy, jak i bardziej odporną na chemikalia, ścieranie, obciążenia mechaniczne oraz czynniki zewnętrzne, stal nierdzewną albo kwasoodporną. Technologia produkcji redukcji do rur wiąże się z walcowaniem taśmy stalowej, aż uzyska ona odpowiednią geometrię, a następnie łączeniem jej krawędzi za sprawą zgrzewania albo spawania. Redukcje są montowane w wielu instalacjach przemysłowych, a ich parametry dobiera się do konkretnego zastosowania. Firmą oferującą szeroki wybór redukcji jest Hubeny z Kiełpina. Zajmuje się ona również dostarczaniem innych elementów przemysłowej infrastruktury przesyłowej, a także wykonuje wszelkiego rodzaju konstrukcje stalowe oraz oferuje usługową obróbkę metalu.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana