Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Czy na montaż bramy garażowej można uzyskać dofinansowanie?
Każdy garaż wymaga zainstalowania bramy wjazdowej, która będzie chroniła jego wnętrze przed zimnem, zanieczyszczeniami oraz opadami atmosferycznymi i włamywaczami, a ponadto stanie się elementem wykończenia elewacji budynku, podobnie jak klasyczna stolarka otworowa – okna i drzwi zewnętrzne. Warto jednak pamiętać, że koszt tej koniecznej inwestycji można obecnie znacząco zmniejszyć, występując o dofinansowanie zakupu i montażu takiego elementu.
Dlaczego brama garażowa jest niezbędna?
Garażowanie auta to sposób na pozbycie się wielu uciążliwości związanych z jego eksploatacją. Pojazd trzymany w garażu nie będzie się nieprzyjemnie nagrzewał podczas letnich upałów, a zimą nie trzeba będzie go odśnieżać i skrobać szyb. Wszystkie elementy karoserii będą też w mniejszym stopniu narażone na korozję czy zanieczyszczenia. Przydomowy garaż trzeba jednak odpowiednio wyposażyć. Kluczowy okaże się tu zakup i montaż bramy garażowej. W Warszawie usługi takie wykonuje firma Rapi, oferująca produkty od sprawdzonych wytwórców takich jak Normstahl, Wiśniowski, Novoferm, Hörmann czy Novostal, a także zajmująca się instalowaniem automatyki.
Przeczytaj również: Jak dbać o bramy garażowe?
Jak uzyskać środki na montaż bramy garażowej?
Jedną z ważnych funkcji bramy garażowej jest zabezpieczenie budynku przed ucieczką ciepła, a co za tym idzie zwiększaniem zapotrzebowania na energię cieplną i dodatkowym zużyciem opału lub energii elektrycznej w zależności od zainstalowanego systemu grzewczego. Założenie bramy o odpowiednio wysokiej izolacyjności cieplnej jest więc działaniem o podobnym charakterze jak wymiana drzwi i okien czy montaż warstwy izolacji na ścianach zewnętrznych bądź dachu. Ponieważ przyczynia się to do poprawy termoizolacyjności budynku, spełnia wymogi stawiane przez program Czyste Powietrza. Osoby, które zdecydują się na demontaż starej bramy i założenie nowej o odpowiednich parametrach izolacyjnych mogą więc wystąpić z wnioskiem o dopłatę. Jej wysokość jest uzależniona od osiąganych dochodów – przy ich najniższym pułapie można liczyć nawet na 90% wartości. Decydując się na takie rozwiązanie, należy jednak skorzystać z usług sprawdzonej firmy, która pomoże w wyborze oraz prawidłowo zainstaluje bramę. Świetnym wyborem okaże się Rapi z Warszawy, zajmująca się również serwisowaniem i naprawą bram garażowych.
Przeczytaj również: Jakie wymiary powinna mieć idealna brama garażowa?
Przeczytaj również: Kiedy warto wymienić bramę garażową na nową?
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana