Artykuł Cię zaciekawił? Dowiedziałeś się czegoś więcej? Koniecznie zostaw komentarz! Skomentuj jako pierwszy i podziel się swoimi wrażeniami. Napisz, jak oceniasz nasz artykuł i zostaw opinię. Weź udział w dyskusji. Masz wątpliwości i chcesz dowiedzieć więcej na temat poruszanego zagadnienia? Daj znać, o czym jeszcze chciałbyś przeczytać. Dziękujemy za Twój wkład w budowę bazy komentarzy. Zachęcamy do zapoznania się z pozostałymi artykułami i komentarzami innych użytkowników.
Co warto wiedzieć o drewnianych domach?
Wybudowanie domu daje poczucie komfortu i prywatności. Nowoczesna architektura stale ulega zmianie. Wprowadzane są innowacyjne rozwiązania. Zwiększa się świadomość względem ekologii, dlatego coraz więcej ludzi koncentruje swoją uwagę na domach drewnianych. Czytając nasz artykuł, dowiesz się, jakie są jego zalety i jak dobrze go zaprojektować.
Zalety domu drewnianego
Alternatywą dla budynków murowanych są domy drewniane. W stosunku do tradycyjnego budownictwa koszty związane z jego wykonawstwem są znacznie niższe. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na tego typu rozwiązanie.
Przeczytaj również: 3 zalety domów drewnianych
Wybudowanie domu z drewna zajmuje o wiele mniej czasu w przeciwieństwie do budowy klasycznego, wykonanego z cegły. Szkielet Twojego własnego lokum powstanie w przeciągu 3-4 miesięcy. Krótki czas wznoszenia konstrukcji drewnianej to jeden z najważniejszych atutów takiego rozwiązania.
Przeczytaj również: Czy domy szkieletowe są energooszczędne?
Warto również wspomnieć o oszczędności. Większość firm wykonuje projekt domu drewnianego, który gwarantuje bardzo dobrą izolację. W ten sposób zaoszczędzisz na opłatach związanych z ogrzewaniem w sezonie grzewczym. Wystarczy, że podczas planowania zwrócisz uwagę na jakość materiałów, z których powstanie Twój dom.
Przeczytaj również: Domy szkieletowe całoroczne coraz popularniejsze w Polsce
Popularnym rozwiązaniem są gotowe domy drewniane. Ty wybierasz projekt, a jego całkowitą realizacją zajmują się fachowcy. Wówczas na wczesnym etapie decydujesz o tym, z jakiego drewna powstanie i przy użyciu jakich materiałów.
Kolejną zaletą, którą wyróżniają się drewniane domy, to fakt, że ich budowa może się odbywać o każdej porze roku. Innowacyjna technologia wznoszenia wspomnianych budynków pozwala bez problemu prowadzić pracę nawet zimą. Trudne warunki atmosferyczne nie stanowią tutaj żadnej przeszkody. Wszystko dlatego, że nie trzeba betonować i murować.
Najważniejszą kwestią, o której należy wspomnieć, jest ekologia. Drewno należy do naturalnego wytworu i jest surowcem odnawialnym. Decydując się na wybór takiego rozwiązania, zapewniasz przyjazne środowisko do życia. Dodatkowo powietrze wewnątrz Twojego domu będzie bardzo korzystne dla Twojego organizmu.
Czym ogrzewać dom drewniany?
Pamiętaj, że domy drewniane całoroczne muszą być regularnie ogrzewane w okresie zimowym. Pomimo dobrej izolacji, należy wziąć pod uwagę dodatkowe rozwiązania. Możesz pokusić się o zakup pompy ciepła lub wybrać ogrzewanie gazowe.
Domy w technologii szkieletowej powinny mieć grzejniki. W ten sposób zapewnisz dopływ ciepła do każdego pomieszczenia. Postaw na system grzewczy, który możesz kontrolować. Ważne, aby ustalać temperaturę według potrzeb. W ten sposób będziesz w stanie stale utrzymywać ciepło wewnątrz domu.
Możesz również wybrać kominek, który nie tylko doda uroku, ale również zapewni ciepło. Dopływ energii do grzejników działa w taki sam sposób, jak w przypadku gazowego ocieplenia. Jest jednak trudniejszy w obsłudze i wymaga wiedzy. Nieumiejętne korzystanie może stanowić niebezpieczeństwo.
Jak urządzić drewniany dom?
Wygląd drewnianego domu początkowo przypomina chatkę góralską. W kolejnych etapach budowy zaczyna przechodzić metamorfozę dopasowaną względem Twoich oczekiwań. Na końcu wiele konstrukcji przypomina budowle przyszłości. Od Ciebie zależy, w jakim stylu go wykończysz.
Pamiętaj jednak, że drewno wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Zadbaj o farby wysokiej jakości, przeznaczone do tego typu materiałów. Zabezpiecz je przed warunkami atmosferycznymi. Użyj do tego odpowiednich środków jeszcze zanim wprowadzisz się do nowego domu.
Wybierz również trwałą dachówkę i duże okna. Zadbaj o naturalne ogrzewanie. Postaw na energooszczędność i ciesz się ekologicznym rozwiązaniem, jakim jest drewniany dom. Wnętrze zaplanuj według swoich upodobań. Stwórz przytulny kąt dla siebie i bliskich.
Dziękujemy za ocenę artykułu
Błąd - akcja została wstrzymana
Dodaj komentarz do artykułu
Dziękujemy za dodanie komentarza
Po weryfikacji, wpis pojawi się w serwisie.
Błąd - akcja została wstrzymana